Pandemiczne dzienniki
Podsumowanie spotkań online grupy osób z niepełnosprawnościami, mających na celu wsparcie podczas COVID-19

Udało się! Paulina Piórkowska odpowiedzialna za współpracę ze społecznością fundacji zrealizowała Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W ramach stypendium zrobiła broszurę „Pandemiczne dzienniki”, która jest podsumowaniem spontanicznych spotkań online, mających na celu wsparcie podczas COVID-19 grupy osób z niepełnosprawnościami ze społeczności, z którą pracuje. Spotkania były odpowiedzią na wtórną izolację spowodowaną pandemią, której wtórność w dużej mierze wynikała z wcześniej doświadczanej przez tę społeczność dyskryminacji.

Link do wywiadu z Pauliną na temat projektu w Kultura u Podstaw: https://kulturaupodstaw.pl/rownosciowa-wodzirejka/

tekst: Jakub Wojtaszczyk

Link do publikacji: https://issuu.com/paulina_piorkowska/docs/pandemiczne-dzienniki

Podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w działanie: uczestniczkom i uczestnikom spotkań m.in Mariuszowi, Karolinie, Lidce, Oli, Danielowi, Wojtkowi, Pawłowi, Ewelinie; Malgoś Szaefer za lata współpracy i wprowadzenie w obszar animacji kulturowej społeczności galerii i fundacji; Kubie Czech za wspólny początek pracy warsztatowej oraz Ola Polerowicz za wsparcie merytoryczne i skład publikacji.

Dziękuję przede wszystkim Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego za przyznanie mi stypendium, dzięki któremu mogłam pochylić się nad analizą swoich działań.