Wskrzeszanie zmarłych. Tajemnica płytek Toynbee’ego
W latach 80-tych na jezdniach i skrzyżowaniach wielu amerykańskich miast zaczęły pojawiać się zagadkowe inskrypcje, mówiące o wskrzeszaniu zmarłych.

Wskrzeszanie zmarłych. Tajemnica płytek Toynbee’ego / Resurrect Dead: The Mystery of the Toynbee Tiles, 2011, reżyseria: Jon Foy, czas 86′


W latach 80-tych na jezdniach i skrzyżowaniach wielu amerykańskich miast zaczęły pojawiać się zagadkowe inskrypcje, mówiące o wskrzeszaniu zmarłych. Większość osób w ogóle nie zwracała na nie uwagi, część uznała je za jakąś formę sztuki ulicznej, a część za swego rodzaju manifest niezidentyfikowanego szaleńca. Dla Justina Duerra jednak stały się obsesją – wciąż próbował odnaleźć odpowiedź na pytania co oznaczają i kto je tam umieścił. Przez wiele lat zbierał i analizował wszystkie wskazówki, które tajemnicza osoba umieszczała na tych inskrypcjach na ulicach największych miast Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej. Składając w całość elementy tej układanki w końcu odkrył, że prawda stojąca za powstaniem tych płytek jest o wiele bardziej dziwna, niesamowita i poruszająca, niż mógł to sobie wcześniej wyobrazić, kiedy zaczynał swoje śledztwo.