ZIN FNAF LOVE
Aleksandra Nowacka / Wydawnictwo Bomba

W styczniu miała miejsce premiera zina FNAF LOVE z rysunkami autorstwa Aleksandry Nowackiej. Publikacja powstała przy współpracy z oddolnym kolektywem wydawniczym Bomba.

Tytuł zina FNAF LOVE nawiązuje do stylistyki gier komputerowych “fnaf” w stylu survival horror. Autorka czerpie inspiracje z filmików na youtube i różnych grafik, które towarzyszą grom. Zin jest zbiorem rysunków miłosnych fantazji w stylu horror. Można tam znaleźć wiele historii, m.in. samej autorki, ponieważ pojawia się tam motyw relacji jej alter ego m.in z AKU, złym charakterem animowanego serialu Samuraja Jacka. Problematyka walki dobra ze złem jest bardzo często przyczynkiem do relacji między postaciami. Zin przedstawia jedynie kilka prac, autorka posiada kolekcję kilkuset rysunków, które są spójną lecz wielowątkową historią miłosną. 

Aleksandra Nowacka mieszka na poznańskich Jeżycach. Tworzy komiksowe rysunki kredkami oraz w programie Paint, które najczęściej są fantazjami miłosnymi. Bohaterzy i bohaterki jej rysunków są wariacją różnych postaci z gier, bajek, pojawiają się postaci z wyobraźni, bądź z życia autorki a także ona sama. 

WSPÓŁPRACA

Wydawnictwo Bomba jest oddolną inicjatywą zajmującą się głównie wydawaniem zinów i książek artystycznych. Stwarzamy platformę, która daje przestrzeń na zaprezentowanie się osobom zajmującym się wszelkiego rodzaju sztuką. Dodatkowo organizujemy eventy towarzyszące premierom kolejnych wydawanych zinów. Zapraszamy do współpracy osoby zajmujące się nie tylko grafiką – pokazujemy też rzeźbę, malarstwo, performance, organizujemy koncerty. 

Ważna jest dla nas estetyka. Chcemy, aby nasze wydawnictwa były dobrze zaprojektowane i cieszyły jako przedmiot. W dobie nadprodukcji jeśli już chcemy tworzyć nowe rzeczy to istotne jest, żeby łączyły w sobie przekaz i piękno. 

Instagram: https://tiny.pl/r2cdt

FB: https://tiny.pl/r2cd7

Jeśli jesteś zainteresowana_y nabyciem zina napisz do nas na adres e-mai: fundacjaluelu@gmail.com