Małgorzata Szaefer 

Prezeska Fundacji Lue Lu / Brut Now, członkini zarządu European Outsider Art Association. W latach 2008-2020 kuratorka, dyrektorka Galerii Tak w Poznaniu.
Od wielu lat zainteresowana niszą kulturową.
Kuratorka, badaczka art brut / outsider art/ brut now, animatorka kultury, autorka publikacji, konferencji, wykładów, projektów badawczych.
Więcej
W brut arcie śledzi eco-anarcho-feministyczne działania, antysystemowe strategie przetrwania, biocentryczne myśli, w których kanały życia, natury i sztuki spajają się naturalnie w jedność. Zafascynowana wszelkimi formami „przejścia” między światami, spirytualizmem, mediumizmem, alchemicznymi systemami, podróżami w czasie i przestrzeni. Ma wybitną słabość do wyklętych, straconych, efemerycznych, entropijnych znaków brut art, „zawirusowanego” pisma, grypsów, szyfrów, kodów i tego wszystkiego co nie jest przeznaczone dla naszych oczu.

Kuratorka wystaw uznanych outsiderów m.in: John Urho Kempa, Zdenka Koska, Lubosa Plnyego, Miroslava Tichyego, Daniela Johnstona, Jeroena Hollandera, Josepha Hofera i wielu innych.
Od 2018 roku promuje polskich outsiderów m.in. w ramach Outsider Art Fair w Paryżu, Supermarket Independent Art Fair w Sztokholmie (dzięki współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie).
W 2013 roku organizowała pierwsze wystawy polskich outsiderów : „The Host in a Bottle” w art)&(marges museum w Brukseli i „Les saints d l’Art Polonnaise” w Creation Franche Museum w Begles/ Bordeaux we Francji.
W 2016 roku współpracowała przy wystawie „Po co wojny są na świecie. Sztuka współczesnych outsiderów” z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W 2019 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za międzynarodowy projekt „Atom Wszechświata/ brut now”. W 2011 roku wydała publikację dotyczącą art brut kobiet 'Kochany Ptaku Kruku/Mr. Raven, My Love Bird’, współpracując z europejskimi placówkami outsider art (w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W 2012 roku realizowała międzynarodowy projekt 'Timelessness_ art brut/outsider art’ (w ramach stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego).

Ukończyła studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Podyplomowe Studia Krytyka Artystyczna i Wystawiennictwo, Instytut Historii Sztuki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu;
Podyplomowe Studia Kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Danuta Szaefer 

Zastępczyni prezeski w Fundacji Lue Lu / Brut Now.
Chirurżka oczna, dr n.med, wieloletnia ordynatorka Oddziału Okulistyki w Wojewódzkim Szpitalu w Pile.
Feministka, siłaczka, aktywistka wiejska. Założycielka i długoletnia prezeska Stowarzyszenia Miłośników Wolska. Propagatorka grodziska w Wolsku i wielu działań prospołecznych.
Więcej
Uwielbia książki, ma szczególną słabość do „Białej Bogini” Roberta Gravesa – utrzymuje, że już niebawem to kobiety będą rządzić światem i będzie to naturalny powrót do źródła dobra.
W fundacji Opiekunka Ziemi, Matka zagubionych i osieroconych dusz zwierzęcych, odpowiedzialna za hodowlę perzu i lebiody oraz spotkania z sarnami, które nota bene lubują się w polu tymianku cytrynowego.

Gosia Ciernioch

Urodziła się w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Skończyła Kulturoznawstwo na UAM i Projektowanie Graficzne na UAP w Poznaniu. Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym.
Współpracowała min. z Małym Domem Kultury, Teatrem Ósmego Dnia, Festiwalem Animator oraz wydawnictwami (A+, Bractwo Trojka, Centrala). Od 2020 roku prowadzi własne studio graficzne – Minimum Studio.
Więcej
Realizowała projekty graficzne dla poznańskich festiwali, instytucji kultury i niezależnych twórców oraz organizacji społecznych.
Wykorzystuje tradycyjne techniki (kocha sitodruk) jak i nowe technologie. Fanka robienia rzeczy z myślą o matce naturze i cyrkulacji. Fascynuje się ceramiką.

WSPÓŁPRACA 2020-22

Paulina Piórkowska 

Artystka, animatorka kultury, aktywistka, organizatorka wydarzeń edukacyjnych oraz artystycznych przeciwko nierównościom społecznym, dyskryminacji oraz wykluczeniu. Jej głównym założeniem w pracy jest włączanie w działania grup traktowanych w sposób marginalny na tle społeczeństwa większościowego. 
Współpracuje z Fundacją Lue Lu zajmując się rozkręcaniem i współtworzeniem społeczności fundacji, proponując różnego rodzaju działania, warsztaty i akcje, np. spotkania pod hasłem „Pandemio-won”, mające na celu przepracować trud izolacji związanej z COVID-19. Zajmuje się także koordynacją projektów.
Więcej
Od 2020 jest członkinią Grupy Animacji Społecznej Rezerwat. Pracuje jako streetworkerka z dziećmi migrantów romskich z Rumunii, a także jako asystentka edukacji romskiej w szkole podstawowej. 
Brała udział w wielu wystawach, m.in: Tymczas – Letnia Rezydencja Galerii Sandra w Galerii Miejskiej Arsenał (2020),  Orient Express w Galerii Duża Scena w Poznaniu (2018), Gry Znaczeń w krakowskim MOCAK-u (2017). Współorganizowała wystawę Pracowni Studenckiej Monitor w ramach Nocy Muzeów w Galerii Próżnia w Szczecinie (2019). Została zaproszona do miedzynarodowego festiwalu sztuki w przestrzeni publicznej OPEN CITY w Lublinie gdzie zaprezentowała pracę przy współpracy z Marszem Równości (2019). 
Członkini nieistniejącej już grupy Pracownia Studencka Monitor, której działania zostały nagrodzone przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego podczas festiwalu Młode Wilki, organizowanego przez Akademię Sztuki w Szczecinie (2018). Laureatka konkursu Aneks – konkurs dla młodych artystów organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu, w ramach którego została zorganizowana jej indywidualna wystawa Czego to ludzie nie wymyślą (2017). 
Współtwórczyni projektu interaktywnego oraz zina Dziewczyństwo, który zaprezentowany został w Scenie Roboczej w Poznaniu, lokalu_30 w Warszawie oraz na wydarzeniu #Think Pink we Wrocławiu (2017) i wystawie Zrób to sama w Fundacji Nośna w Krakowie (2018). Kolektyw Dziewczyństwo wraz z berlińskim kolektywem COVEN współtworzył wystawę BEDTIME w Galerii Miejskiej Arsenał (2018). 
Od 2017 roku współpracuje z Blokami Animacji, które w ramach Lata z Estradą organizuje letnie działania animacyjne tj. Osiedlowy Namiot Kultury, warsztaty filmowe w Klubie Seniora Korona, fotograficzne Osiedlowe Foto-Akcje, Totemy Osiedlowe. Współprowadziła warsztaty filmowe dla Młodzieżowej Grupy Antydyskryminacyjnej w ramach projektu Tęczowego Poznania (2019).  
W latach 2017-2020 współpracowała z Galerią TAK w Poznaniu, zajmującą się tym czasie zagadnieniami sztuki outsider art, art brut, brut now.